Ok, I understand
Cookie Notice: This site uses cookies. For more information, please see our privacy policy.
Skip to main content

Kegworth Bowls Club

Club Competition Winners

2015 WINNERS AND RUNNERS UP

MENS SECTION

CLUB CHAMPION                    Winner     John Galubickas           Runner up      Paul Carty

3 WOOD SINGLES                   Winner      John Smith                   Runner up      Chris Jackson

HANDICAP SINGLES               Winner      Paul Carty                    Runner up       Chris Jackson

MAIDEN CUP                           Winner      John Bagshaw              Runner up       Peter Duckering

MENS PAIRS                            Winners     Paul Carty  &  Mick Barnett      

                                                  Runner's up      Bob Leeson  &  Chris Jackson

MIXED

PRESIDENTS TRIPLES            Winners    Mary Neal,  Margret Duckering  &  Bob Leeson 

MIXED PAIRS                            Winners   

OVER 60's SINGLES                Winner      Mary Smart

 

LADIES SECTION

CLUB CHAMPION                      Winner         Barbara Bradwell          Runner up       Mary Neal

2 WOODS                                   Winner         Brenda Galubickas       Runner up       Mary Smart

3 WOODS                                   Winner         Mary Smart                   Runner up       Margaret Beall

MAIDEN CUP                              Winner         Jenny Neat                   Runner up      Jayne Berridge

KNOCKOUT                                Winner          Barbara Bradwell      

ETHEL SHAW TROPHY             Winner          Brenda Galubickas

PAIRS                                          Winners        Brenda Galubickas & Mary Whiteley

                                                     Runners up   Mary Neal & Margaret Swift 

 

 

 

2016 WINNERS AND RUNNERS UP

MENS SECTION

CLUB CHAMPION                    Winner            John Smith           Runner up     John Galubickas

3 WOOD SINGLES                   Winner            Paul Carty            Runner up     Michael Barnett

HANDICAP SINGLES               Winner            Robert Leeson     Runner up      John Galubickas

MAIDEN CUP                           Winner             Mal Pickerinmg    Runner up      Michael Fairbrother

MENS PAIRS                            Winners           John Smith & John Bagshaw           

                                                  Runner's up     Paul Carty & Alan Bexley

MIXED

PRESIDENTS TRIPLES            Winners    Sheila Swift, Mike Barnett & Brenda Galubickas.

MIXED PAIRS                            Winners    Mary Whiteley & Mal Pickering

OVER 60's SINGLES                Winner      Paul Carty

LADIES SECTION

CLUB CHAMPION                      Winner        Sheila Swift                    Runner up      Margret Swift

2 WOODS                                   Winner         Mary Whiteley               Runner up      Sheila Swift

3 WOODS                                   Winner         Brenda Galubickas       Runner up     Margret Swift 

MAIDEN CUP                              Winner         Jane Berridge               Runner up     Anne Middleton

KNOCKOUT                                Winner         Margret Duckering  

ETHEL SHAW TROPHY             Winner         Mary Smart

PAIRS                                          Winners       Sue Hardy & Shiela Swift

                                                     Runners up  Brenda Galubickas & Jenny Neat

2017 WINNERS AND RUNNERS UP

MENS SECTION

CLUB CHAMPION                    Winner            Paul Carty            Runner up     Mal Pickering

3 WOOD SINGLES                   Winner           John Galubickas   Runner up     Bob Leeson

HANDICAP SINGLES               Winner            Paul Carty            Runner up      Mal Pickering

MAIDEN CUP                           Winner            Chris Wootton       Runner up      Ian Wootton

MENS PAIRS                            Winners          Jack Bone & Mal Pickering   

                                                  Runner's up     Paul Carty & Bob Leeson

MIXED

PRESIDENTS TRIPLES            Winners    (Competition not held)

MIXED PAIRS                            Winners    Jack Bone / Dot Berridge

OVER 60's SINGLES                Winner      Ivor Swift          Runner up  Sheila Swift

LADIES SECTION

CLUB CHAMPION                      Winner        Sheila Swift                    Runner up      Jayne Berridge

2 WOODS                                   Winner        Sheila Swift                    Runner up      Jayne Berridge

3 WOODS                                   Winner         Sheila Swift                   Runner up       Brenda Galubickas        

MAIDEN CUP                              Winner         Dot Berridge                 Runner up        Wendy Bone

KNOCKOUT                                Winner         Brenda Galubickas

ETHEL SHAW TROPHY             Winner         Mary Neal

PAIRS                                          Winners       Dot Berridge & Margret Duckering

                                                     Runners up  Brenda Galubickas & Sue Hardy